Instrukcija, kaip valyti ir prižiūrėti sėdmaišius


Netyčia užpiltas gėrimas, purvinos augintinio letenos, užtiškę riebalai, o gal netikėtai užklupęs lietus lauke? Anksčiau ar vėliau teks susidurti su klausimu, kaip išvalyti sėdmaišį? Pateikiame svarbiausias sėdmaišių priežiūros ir valymo rekomendacijas!

Kaip išvalyti dėmes?

Svarbiausias patarimas – nedelsti ir dėmes išvalyti iškart, vos tik pastebėjus, nes įsisenėjusias dėmes išvalyti kur kas sudėtingiau. Valyti rekomenduojama drėgna kempinėle ir universaliu valikliu, geriausiai – skystu muilu. Valymo proceso metu sukamaisiais judesiais patrinkite dėmę. Kai dėmė išnyks, valomą vietą dar kartą perplaukite vandeniu ir nuvalykite drėgmės perteklių. Jokiu būdu nenaudokite baliklių ir stiprių cheminių medžiagų turinčių valymo priemonių, nes audinys gali išbalti. Tokiu atveju rezultatas atrodytų prasčiau nei buvo prieš tai. Jeigu nesate įsitikinę ploviklio poveikiu, pirmiausiai pavalykite audinį mažiau matomoje sėdmaišio vietoje, kad įsitikintumėte, jog priemonė vizualiai neveikia medžiagos.

Atkreipkite dėmesį! Kempinėlė ar šluostė neturi būti šiurkšti, kai kurie audiniai, kaip PARADISE ar DONAU yra jautresni abrazyviniam poveikiui!

Kaip išvalyti visą sėdmaišį?

Gali atsitikti ir taip, kad po ilgo naudojimo sėdmaišis išsipurvino taip, kad valyti reikia ne vieną dėmelę, o visą sėdmaišį. Tokiu atveju rekomenduojame valyti sėdmaišį šlapio valymo siurbliu. Šio įrenginio veikimo principas yra labai paprastas: vanduo ir plovimo priemonė yra užpurškiami ant paviršiaus ir išsiurbiami iš pluošto kartu su nešvarumais. Šis metodas yra saugus  ir praktiškas norint palaikyti bendrą sėdmaišio švarą – tinka tiek veliūro, tiek šeniliniams ir kitiems sėdmaišių audiniams.

Ar galima sėdmaišių audinius skalbti skalbimo mašinoje?

Audinių skalbimas automatinėje skalbyklėje taikytinas tik MIDI ir MINI sėdmaišiams, taip pat pufams bei gultams. Šie sėdmaišiai turi atskirus vidinius maišus granulėms. Audiniai gali būti skalbiami ne aukštesnėje, nei 30 °C  temperatūroje. Griežtai draudžiama audinius džiovinti automatinėje džiovyklėje, nes galite pažeisti vidinę audinio plėvelę, kuri apsaugo sėdmaišį nuo peršlapimo. Taip pat nenaudokite ypač agresyvių cheminių priemonių, kurios gali pakenkti audiniui ar sumažinti jo atsparumą trinčiai, saulei bei kitiems veiksniams.

Ar galima sėdmaišį palikti lietuje?

Beveik 90% TextileOutlet.lt parduotuvėje parduodamų sėdmaišių yra atsparūs vandeniui. Jeigu sėdmaišį aplaistys vaikai, netikėtai įsijungusi laistymo sistema ar keli lašai lietaus, lašeliai tiesiog nuriedės nuo sėdmaišio. Esant smarkiai liūčiai, sėdmaišis sušlaps, nes egsistuoja vandens prisisotinimo riba. Tokiu atveju palikite sėdmaišį išdžiūti natūraliai, TextileOutlet.lt sėdmaišiams naudojami audiniai turi savybę ypač greitai išgarinti vandenį.

Ar galima sėdmaišį palikti saulėje?

Pirkdami sėdmaišį, atkreipkite dėmesį į el. parduotuvėje nurodytą audinio atsparumą saulei. Dauguma lauko sėdmaišių turi ypač aukštą atsparumo saulei balą, tad ultravioletiniai spinduliai greitai neišblukins audinių. Vis dėlto ryškesnių spalvų sėdmaišius rekomenduojame pasaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Kaip ir kada sėdmaišį reikėtų papildyti granulėmis?

Granulių kiekiu galite reguliuoti sėdmaišio minkštumą. Jeigu norite minkštesnio sėdmaišio, galite nupilti granules ir atvirkščiai, jeigu pageidaujate kietesnio, geriau išlaikančio formą –  papildyti granulėmis. Kadangi 90 % granulės sudaro oras, laikui bėgant jos turi savybę susisėdėti, todėl rekomenduojame sėdmaišį papildyti naujomis granulėmis kas metus ar du.  Granulių galite įsigyti TextileOutlet.lt parduotuvėje.

TextileOutlet.lt sėdmaišiai turi skirtingas papildymo granulėmis technikas:

  1. MIDI, MINI sėdmaišiai, taip pat gultai ir pufai turi vidinius maišus, kuriuos prasegę, galite supilti granules. Patogiausiai būtų plastikiniu ar iš popieriaus pasigamintu piltuvu.
  2. SHELL sėdmaišiai neturi vidinio maišo, tačiau turi ištraukiamą specialų audinio piltuvėlį, kad supilant granules šios nepabirtų į visas puses.

Keletas naudingų patarimų, kaip prižiūrėti sėdmaišį!

  • Naudojantis sėdmaišiais prie baseinų ar deginantis, rekomenduojame pasitiesti rankšluosčius, kad ant audinio neliktų kremų, losjonų ar prakaito dėmių.
  • Jei sėdmaišis po stovėjimo labai susiglamžęs, leiskite jam išsitiesinti natūraliai – jokiu būdu nelyginkite, nes aukšta temperatūra pakenks vidinei plėvelei, apsaugančiai sėdmaišį nuo peršlapimo.
  • Sandėliuojant ar transportuojant sėdmaišį, naudokite apsauginį užvalkalą, kurį pridedame prie kiekvieno pagaminto sėdmaišio.