Kaip išsirinkti tinkamą sėdmaišį pataria interjero dizainerė


Kaip manote kodėl sėdmaišiai tokie populiarūs ? Kas tai lėmė?

Sėdmaišis yra labai paprastas, neįpareigojantis baldas. Jis lengvas – paprasta pernešti iš vienos vietos į kitą, pavyzdžiui, nusinešti prie televizoriaus, jei laukia geras filmas, grąžinti atgal į vaikų ar poilsio kambarį, išsinešti į kiemą. Labai svarbu, kad sėdmaišis yra patogus ir leidžia pasirinkti mėgstamą patogią poziciją. Sėdmaišis suteikia galimybę sėdėti, pusiau sėdėti ar pusiau gulėti. Tai nebūtų įmanoma patogiai padaryti sėdint kėdėje ar foteyje. Tuo tarpu dideli patogūs krėslai ar sofos yra stacionarūs, jų taip lengvai nepastumdysi ir nepersineši, kur nori. Sėdmaišių privalumas yra ir jų kaina, paprastai jie kainuoja mažiau nei kiti minkštieji baldai. Išleidęs mažiau pinigų už baldą, žmogus gali dažniau jį atsinaujinti, pakeisti atsibodusią spalvą ar formą.

Ką reikėtų žinoti, renkantis sėdmaišį? Į ką būtina kreipti dėmesį?

Asmeniškai aš, nusprendus įsigyti sėdmaišį, pirmiausia atkreipiu dėmesį į jo išvaizda, patogumą ir kokybę.

Išvaizdą lemia sėdmaišio forma ir audinys. Patogumą – tinkamas minkštumo ir paslankumo balansas. Sėdmaišis turėtų būti sukonstruotas taip, kad išlaikytų standžią formą, tačiau būtų ne per kietas, kad galėtų prisitaikyti pagal žmogaus kūno formas.

Labai svarbu neužmiršti ir kokybės. Kokybiškas sėdmaišis privalo turėti išorinį ir vidinį maišą. Vidiniame maiše supilamas užpildas, tai yra granulės, o išorinis – nuvelkamas, kad būtų galimybė jį lengvai nuimti ir išskalbti.  Vidinis maišas turėtų būti pasiūtas iš elastingos medžiagos, kas apsaugo granules nuo išsibarstymo patalpoje. Labai svarbi išorinio maišo audinio kokybė. Tai turėtų būti tvirtas baldinis audinys. Audinio tvirtumas matuojamas Martindale matavimo skale. Kuo didesnis balas, tuo audinys atsparesnis ir ilgaamžiškesnis. Namų naudojimui rekomenduojamas 15000-25000 balų trinties pagal Martindale skalę audinys, viešosioms erdvėms 30000-40000 balų.

Kalbant apie užpildą, kokybiškiausias ir lengviausias yra polistirolo granulių užpildas. Kadangi polistirolis yra labai degus, reikia įsitiknti, kad granulės būtų nedegios. Tad renkantis sėdmaišį reikėtų paprašyti tai įrodančio sertifikato.

Sėdmaišio kokybei labai svarbu siūlės ir užtrauktukai. Jei siūlės bus netvirtos, sėdmaišis gali greitai prairti. Kokybiškos siūlės turėtų būti lygios, dvigubos, audinio kraštai apsiūti. Užtrauktukai turi būti tvirti, stambūs, leidžiantys reguliuoti sėdmaišio standumą. Labai gerai, kai užtrauktukų spynelės yra paslėptos, tada jos nekliūna už rūbų ir nebraižo grindų.

Kaip sėdmaišį pritaikyti savo interjere? Kuo vadovautis? Kaip rinktis audinius? Formą? Dydį? Kokie būtų pagrindiniai patarimai, kad būtų išlaikyta dermė?

Sėdmaišio audinys turėtų spalviškai derėti prie patalpų aplinkos. Siekiant, kad sėdmaišis organiškai įsilietų į patalpos interjerą, reikia rinktis spalvą ar atspalvį, kuris jau yra patalpoje arba dera prie aplinkinių medžiagų.

Sėdmaišį taip pat galima panaudoti ir kaip spalvinį akcentą interjere. Jei interjeras gana ramių tonų ir norisi jam suteikti šiek tiek prieskonio, galima rinktis aktyvią, ryškią spalvą. Tokiu atveju labai svarbu, kad sėdmaišis atrodytų tikrai gerai, tai yra turėtų gražią formą. Jei numatote, kad sėdmaišis dažnai keis vietą, norite pernešinėti iš vienos patalpos į kitą, reikėtų rinktis mažesnio dydžio sėdmaišį.

Ar sėdmaišiai tikrai dera prie bet kokio interjero? Kokiame jie atrodytų juokingai? O kokį pagyvintų? Atnaujintų?

Viskas priklauso nuo sėdmaišio kokybės ir išvaizdos. Gražus, kokybiško audinio sėdmaišis tiktų beveik visur. Žinoma, reikia atsižvelgti į patalpų paskirtį. Neįsivaizduoju sėdmaišio virtuvėje ar valgomajame, čia jis tikrai  atrodytų juokingai ir ne savo vietoje. Sėdmaišio vieta svetainėje, poilsio, vaikų kambariuose, lauko terasoje, laukiamajame, hole. Spalvoti sėdmaišiai paprastai labai pagyvina ofisų, viešųjų patalpų laukiamuosius, poilsio kambarius, aikšteles.