Mažais žingsneliais žengiame tvaraus verslo link


Prieš porą metų daug ažiotažo sukėlė į viešumą patekusi nešvari prekės ženklo „Burberry“ paslaptis. Tam, kad išlaikytų prekės ženklo vertę ir išvengtų nuolaidų, įmonė sudegino 38 milijonų dolerių vertės drabužius ir kitus pagamintus aksesuarus. Tokia įmonės politika papiktino visuomenę dėl nepagarbos savo įdėtam darbui bei gamtos ištekliams. Dabar įmonė laikosi kitokių verslo principų: pristato drabužių kolekcijas iš perdirbtų audinių, aukoja atraižas dizainą studijuojantiems studentams, o savo audinius perdirba į statybines medžiagas.
Vien mados industrija atsakinga už 10% CO2 emisijų. O tai yra daugiau nei aviacija ir laivyba kartu sudėjus! O kur dar vandenynų tarša ir didžiuliai kiekiai sunaudojamų gamtos išteklių. Pavyzdžiui, vieniems medvilniniams marškinėliams pagaminti reikia 2600 litrų vandens – tiek vandens pakanka, kad trejus su puse metų žmogus išgertų bent aštuonis puodelius per dieną. Dėl šios gąsdinančios statistikos, žodis „tvarumas“ šiandien vis dažniau linksniuojamas daugelyje įmonių, fabrikų, siuvyklų. Būdų, kaip pristabdyti vartotojiškumą, sumažinti gamtos išteklių naudojimo tempus, yra įvairiausių: populiarėja nuomos platformos, antrinio panaudojimo parduotuvės (vinted, depop, humana), netgi drabužių taisymas. Tokie prekės ženklai kaip „Marks and Spencer“, „Top Shop“, „H&M“, „Gap“ ir „Levi’s“ integruoja tvarias medžiagas į savo produktų linijas, naudodami organinius, perdirbtus ir greitai atsinaujinančius pluoštus.
Ne išimtis ir tekstilės baldų kūrėjai. Tvarūs produktai ir tvari gamyba visados buvo mūsų įmonės prioritetas.


Kaip mes siekiame tapti tvariu verslu?


Atsakomybę tvarioje madoje turi prisiimti ne tik vartotojai, bet ir visi kiti rinkos dalyviai, taip pat ir įmonės. Pats TextileOutlet.lt prekės ženklas gimė iš tvaraus verslo idėjos – sunaudoti gamyboje likusius audinius. Kai verslas išsivystė, audinius pradėjome užsakyti specialiai naujoms sėdmaišių kolekcijoms, tačiau vistiek stengiamės maksimaliai išnaudoti visas turimas žaliavas. Daugelis drabužių ar kitų tekstilės gaminių siuvimo įmonių susiduria su šia problema ir gamyboje nepanaudotas medžiagas tiesiog išmeta. Dažniausiai žaliavų panaudojimo efektyvumas siekia maždaug 75% – 85%. Kodėl taip yra? Audinių panaudojimo efektyvumas dažniausiai priklauso nuo padarytos produkto išklotinės bei gaminio konstrukcijos. Neretai įmonės neranda būdų ar nenori skirti žmogiškųjų resursų, kaip panaudoti likusius audinio gabaliukus, tad šie galiausiai atsiduria konteineriuose. Mes lekalų subraižymo ant audinio išklotinės etape siekiame maksimaliai išnaudoti visą audinį, kol lieka tik visiškai nenaudojamos atraižos. Iš likusių audinių gaminame įvairius aksesuarus – daugkartines apsaugines veido kaukes, daugkartinio naudojimo pirkinių krepšius, pagalvėles, kuprines bei pinigines/kosmetines. Būtent todėl mūsų el. parduotuvėje rasite daug platesnį asortimentą nei sėdmaišiai.
Sąžiningai rūšiuojame visas susidariusias atliekas: nuo popieriaus dėžių iki plastmasės. Popieriaus tūtas, kurios būna ištemptos sveikatai pavojingais klijais, atiduodame perdirbti.
Taip pat, jei likusių didesnių audinių atraižų negalime panaudoti mes – jas perduodame gyvūnų globos namams. Taip ne tik pakeliame savo žaliavų panaudojimo efektyvumą, bet ir prisidedame prie geresnio keturkojų draugų gyvenimo.
Ne be reikalo savo prekės ženklą siejame su „outletu“. Mes laikomės idėjos išparduoti produktus, kurių lieka mažesni kiekiai, negu juos laikyti, išmesti ar sunaikinti.


Siekiame prailginti vartojimo laiką


Žodis „tvarumas“ vienareikšmiškai siejamas su ilgaamžiškumu, vadinasi – aukšta kokybe. Todėl tvarus verslas laikosi principų, kad tai nebūtų vieno sezono produktas. TextileOutlet.lt komanda taip pat kruopščiai renkasi audinius sėdmaišiams, kad jie tarnautų kuo ilgesnį laiką, nepakintant jų išvaizdai. Visi TextileOutlet.lt sėdmaišiams naudojami audiniai priklauso aukštai atsparumo trinčiai klasei (žiūrėkite blogą apie Martindale skale), todėl galime pasiūlyti kokybiškus ir patvarius produktus, kurie tarnaus ne vienerius metus.


O kaip Jūs galite prisidėti prie tvaresnės aplinkos?


Atsakymas gan nesudėtingas, reikėtų pradėti nuo mažų ir gan paprastų žingsnelių. Eidami į parduotuvę neškitės daugkartinį pirkinių maišą, kurį taip pat galite įsigyti ir mūsų el. parduotuvėje . Rinkitės Lietuvos kūrėjų/ gamintojų produkciją, kurie nesiorientuoja į greitąją madą, o į išskirtinumą, kokybę ir tvarumą. Dažniausiai gamina tik po užsakymo, naudoja tik kokybiškas, natūralias medžiagas. Prieš perkant daiktą pamąstykite, ar jis reikalingas ir kam bus naudojamas, o prieš išmetant – pagalvokite, kam jis dar praverstų.